דף הבית
אודות
גלריות +
מאמרים
צור קשר
דף הבית

השילוב בין חוץ לפנים, בין מסורת לטכנולוגיה מתקדמת, מציבים בפני תמיד אתגר תכנוני אדיר.

 
הרצון הוא לקבל מוצר מוגמר המבטא הרמוניה מושלמת בין החוץ לפנים בהשפעת הפילוסופיה של האומן והאדריכל האוסטרי פרידנסרייך הונדרטוואסר, ובמקביל קווים נקיים עם מפתחים ומרפסות המאפשרים כניסה טובה יותר של אור והצצה תמידית אל הירוק שבחוץ. תכנון כזה יוצר אשליה שהגן חודר אל הבית ונותן לדייריו תחושה של "לחיות בפנים ולהרגיש בחוץ". תהליך זה מתאפשר תודות לשילוב מעצב הגינה כבר משלב התכנון הראשוני של הבית.
 
הפילוסופיה המנחה אותי היא שבחיי היום יום האורבנים-מודרנים אנו מצויים רוב שעות היממה בין ארבעה קירות ובקושי מנצלים את הטבע, הגינה ומזג האוויר הנפלא של ארצנו המאפשר שימוש במתחם החוץ רוב חודשי השנה.
 
שימוש נכון בטכנולוגיה מאפשר ניצול מקסימלי של חללים גם כשהבית אינו בנוי על שטח גדול. אני קוראת לחלק זה של התיכנון "הונדרט-טק" שילוב בין הודרטווסר ורצונו להכניס את החוץ פנימה עם הטכנולוגיה שתומכת בביצוע הרעיון ביתר קלות.
 
למרות השנים הארוכות והניסיון הרב עדיין רבים הם הרגעים המרגשים. תכנון בית וליווי הבניה נוטעים בי חדוות יצירה והתרגשות עצומה. לפני כחודש עמדתי בערב בסמוך לבית שבנייתו הסתיימה וכשנדלקו אורות הגינה עיני היו לחות. סיום היצירה עם הגשמת החלומות של דיירי הבית הם שיצרו את ההתרגשות.
 
מקצוע האדריכלות הינו עבודת צוות בין האדריכל, המהנדס, מעצב הגינה, הקבלן, הנגר ואנשי מקצוע רבים אחרים. כדי להשיג תוצאה טובה חשובה מאוד ההרמוניה בין כולם כבר משלב התכנון ועד גמר הבית.
 

dsc_6877_1024

dsc_6525_768

dsc_6343_1024

 

 
 
האתר הוקם ע"י Sitebank ומתוחזק ע"י Blueweb Internet Services
מבקרים: 36088293שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה
לפורטל התכנון הישראלי - www.AND.co.il